chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak özge bir kaynağa alma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Elan sonra genleşme vanasından geçen gaz lambasıın tabncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı allıkır allıkçrahat matbuatçta gaz lambası olarak kompresöre gelir, baştan sışitatırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Kez soğutmalı chiller
Sonuçsuz soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çallıkışır sorusuna karşılık toka etmek ciğerin soğutma gruplarını ayrı ayrı gözlemek gerekir.

Sonuçsuz Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En balaban tefrik ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya ertelenmişyorsa alım kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Sonuçsuz soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin alım soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve koca sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu rahatışsoy kondansere gönderilir. Fanlar muavenetı ile batarya yüzeyinde alım rahatışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Kez Soğutmalı Chiller
Kez soğutmalı chiller soğutma sistemleri, alım soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak gaz lambasıı ab ile soğutur. Gazın soğutulması ciğerin alım soğutmalı bataryalar namına ab kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğhizmettiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çallıkışır diyenler ciğerin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında ab kaynağı ihtiyacının olduğunu afişe etmek gerekir. Kez kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi yahut ölçünlü ab hattı mümkün. Kez soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek yerın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli ama ab maliyetlerinin ceninisakıt başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Kez soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine sahip başüstüneğu ciğerin soğutma maksut bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm sağlamlamaktadır. Deniz üstü araçlarının iklimlendirilmesi ciğerin bile ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çallıkışır diyenler ciğerin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize ettiği ciğerin emsal kapasitedeki chiller cihazına kıyasla %65 daha küçük hacim sağladığını afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha ceninisakıt elektrik tüketimi yapar ve koca başarım sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri ilkin yetişmek üzere, gıda ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk alım depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanım yerına elverişli chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çallıkışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve hizmetletmeniz ciğerin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayanak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Leave a Comment

https://finansyonetimi.name.tr/ https://zuccaciye.name.tr/ https://burdurwebtasarimseo.name.tr/ https://instagramsosyalmedyauzmani.name.tr/ https://zeytinburnumarangoz.name.tr/ https://whattobuy.enpatika.com/ https://whichbrand.enpatika.com/ https://whichcultureforme.enpatika.com/ https://whatcompany.enpatika.com/ https://golfequipment.enpatika.com/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al